Ana Sayfa / Kanser İlaçları / Kanser İlaçları Neden Yapılır?

Kanser İlaçları Neden Yapılır?

Kanser karşısında kemoterapi ve çeşitli kanser ilaçları kullanılır. Pek çok kişi de kanser ilaçları neden yapılır sorusunun cevabını merak eder.

Tüm ilaçlar gibi kanser ilaçları da kimyasal maddelerin doğru dozlarla bir araya getirilmesi sonucunda ortaya çıkmaktadır. Amaç ise; kanser hücrelerinin kontrolsüz bölünerek çoğalmasını önlemek ve zaman içerisinde tamamen yok etmektir.

İlaçların Seçimi ve Kullanımı

Kanserin tedavisi esnasında kanser hücrelerinin yok olmasını sağlamak amacı ile sitotoksik adı verilen ilaçlar kullanılmakta. Bu esnada doktorunuz isterse tek ilaç kullanabilir isterse de farklı ilaçların karışımından yararlanabilir. Piyasada pek çok kanser ilacı bulunmakla beraber seçimi esnasında önemli olan doktorunuzun hastalığınız konusundaki analizidir. Ayrıca kanserin hangi organınızda ya da organlarınızın yakınında olduğu da önemlidir.

İlaç Uygulama Nedenleri

Kanser ilaçları yani kemoterapinin uygulamasında kimi zaman amaç kanser hücrelerinden kurtulmakken kimi zaman yalnızca daha da fazla yayılmasının önüne geçmektir. İlaç seçiminde de amaç ön planda tutularak karar verilir. Ayrıca kemoterapinin yan etkilerini azaltma amacı ile kullanılan ilaçlar da bulunmakta.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Kemoterapi Alırken Süt İçilir mi?

Kemoterapi Alırken Süt İçilir mi?

Kemoterapi alırken süt içilir mi, hangi besinlerin tüketilmesi daha sağlıklı olur soruları sıkça merak edilmektedir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir