X

Kemoterapi Alırken Bitkisel Tedavi

Kemoterapi Alırken Bitkisel Tedavi

Kemoterapi alırken bitkisel tedavi almayı düşünen binlerce kişi bulunmaktadır. Bitkisel tedavi ifadesi çok geniş ve bir o kadar da riskli bir ifadedir.

Özellikle ne olduğu hakkında çok da fazla bilginiz olmayan bitkisel ilaçları kullanmanız büyük bir tehlike içermektedir. Kemoterapi gören hastalar, alacakları bitkisel ilaçlarla kanserli hücre sayısını hızlı şekilde arttırabilmektedirler.

Kemoterapi alma sürecinde birçok hata yapılabilmektedir. Bunlardan bir tanesi de bitkisel içerikli ilaçlara yönelmektir. İnternet gibi bilgi kirliliğinin yoğun olduğu ortamlarda kansere iyi geldiği iddia edilen birçok bitkisel ilaç göze çarpmaktadır.

Hastaların bu ilaçları kullanması ise büyük bir sorun olarak göze çarpmaktadır.

Kemoterapi Alırken Bitkisel Tedavi Görülebilir mi?

Kemoterapi sırasında bitkisel destek alması gereken hastalar ile almaması gereken hastalar farklıdır. Bazı kanser türlerinde bitkisel içerikli desteklerin yardımcı olduğu görülürken, bazılarında hiçbir şekilde etki etmediğini görebilmek mümkündür.

Bitkisel destekten kasıt bir kapsüle sıkıştırılmış bitki kaynaklı ilaçlar olabileceği gibi bitkilerin kendileri de olabilmektedir.

Kanserde bitkisel tedavi olabilmesi için doktor onayının alınması gerekmektedir. Sizi tanıyan hastalığınızın ne durumda olduğunu bilen ve kısa süre içerisinde nasıl bir tedavi yolu izlenmesi gerektiğine hâkim olan bir doktora güvenebilirsiniz. Bunun için bitkisel tedavi konusunda da bu doktora güvenmeniz büyük bir önem arz etmektedir.

Benzer İçerikler

Kemoterapi Alırken Bitkisel Tedavi Neden Sakıncalı?

İçerik olarak kemoterapinin etkisini azaltan bitkiler, tedavi sürecini zorlaştıran ve gerilemesine neden olan bitkilerdir. Kişi, tedavi olurken diğer yandan tedavi sürecini zora sokan adımlar atmamaya da özen göstermelidir.

Kemoterapi kanserli hücrelerin temizlenmesini sağlayan özenli bir tedavi yöntemidir. Birkaç ilacın bir araya getirilmesi ile oluşturulur ve doğru şekilde uygulanması zorunludur. Kullanılan bu ilaçlar bazı bitkilerle tepkimeye girdiği zaman komplikasyonlar doğurabilmektedir.

Kanserli hücre sayısını çoğaltma, vücudun direncini zayıflatma, ilaçların etkisini hafifletme gibi durumlar bitkisel tedavinin uygulanmaması gerektiğini göstermektedir.

Kansere bitkisel kesin çözüm olduğunu iddia eden ancak vücudunuza zarar verebilen bu durumları unutmamanız gerekmektedir.

Kemoterapi Alırken Bitkisel Tedavi Faydalı Olur mu?

Kansere kökten çözüm olduğunu iddia eden bitkisel tedavilerin büyük çoğunluğunun faydalı olmadığını unutmamalısınız. Özellikle doktorunuz dışında herhangi birinden aldığınız bitkisel kürlerin hiçbir faydada bulunmayacağını iyi bilmelisiniz. Bununla beraber bazı bitkisel ilaçların tedavilerde kullanılabildiği de bir gerçektir.

Kemoterapi mi bitkisel tedavi mi gibi bir çatallaşmaya gerek kalmadan yalnızca destek amacıyla ufak kürler halinde faydalı bitkiler kullanılabilmektedir. Bu durum da sadece doktorunuz tarafından verilebilecek desteklerle mümkündür. Bunun dışında hiçbir şekilde kullanmamaya özen göstermeniz gerekmektedir.

Kemoterapi Alırken Bitkisel Tedavi Süreci Hızlandırır mı?

Kanser bitkisel tedavi doktorlarının da onayları ile aşılabilen bir hastalıktır. Çoğu zaman kemoterapi alan hastalar aynı zamanda kendi doktorlarının da yardımıyla destek tedaviler görebilmektedir. Bu destek tedaviler bilinçsizce alınan bitkiler değildir. Beslenme destekleri, periyodik kürler ve vücuda uygulanan desteklerdir.

Hasta doktorunun yardımıyla bu desteği aldığı zaman bitkisel tedavinin süreci kolaylaştırdığı görülebilmektedir. Kemoterapi ile birlikte olması risk taşıyan hiçbir tedavi onay almamaktadır ancak onay alabilen ufak destekler, sürecin daha hızlı ilerlemesine yardımcı olmaktadır.

Kemoterapi Alırken Bitkisel Tedavide Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Kansere bitki tedavisi uygulaması yapmayı düşünen kişiler, bitkilerin ölümcül derecede etki etkini bilmeliler.
  • Kemoterapi alan bir hastanın bitkisel tedavi için hazırlanırken bilmesi gereken bazı detaylar vardır. Bunlardan bir tanesi ısırgan otlu bir karışım tüketildiğinde tüm yan etkilerin aynı anda görülmesidir. Kanın pıhtılaşmasını sağlayan hücreler üzerinde olumsuz etkiye sahip olan ısırgan otu, kemoterapi alırken kullanılırsa sorun yaratabilmektedir.
  • Kemoterapi alırken sıkça kullanılan ancak büyük bir hata olan Japon eriği de ölümcül kanamalara sebebiyet verebilmektedir. Bunun yanında kemoterapinin de radyoterapinin de etkilerini en aza indirgemektedir.
  • Soya bitkisiyle hazırlanan kürler özellikle meme kanseri tedavisi gören hastalara zarar vermektedir. Bu gibi onlarca bitki ve karışım, kemoterapi sürecini zora sokan, hastaya zarar veren bitkidir. Kullanımı konusunda dikkat edilmesi gerekmektedir.
admin:
Benzer İçerikler