Ana Sayfa / Kanser ve Beslenme / Kemoterapi Alırken Propolis Kullanılır Mı?
Kemoterapi Alırken Propolis Kullanılır Mı?
Kemoterapi Alırken Propolis Kullanılır Mı?

Kemoterapi Alırken Propolis Kullanılır Mı?

Kemoterapi alırken propolis kullanılır mı, kullanımı sürece olumlu şekilde yansır mı soruları sık sık sorulmaktadır. Propolisin insan vücudu üzerindeki etkileri her geçen gün daha fazla şaşkınlık yaratmaktadır.

Bir nevi mucize olarak nitelendirilen propolis, kanserle ilgili araştırmalara da konu olmaktadır. Propolis kullanan kanser hastaları olduğu gibi henüz kanser olmadan önlemek amacıyla kullanan kişiler de çoktur.

Kemoterapi alırken propolis kullanımıyla ilgili birçok araştırma yapılmıştır. Yapılan araştırmalar sonucunda zararlarına dair herhangi bir bulgu göze çarpmazken faydalarının şaşırtıcı derecede çok olduğu dikkat çekmiştir.

Propolis mide kanseri başta olmak üzere birçok kanser türüne fayda sağlayan özel bir üründür.

Kemoterapi Alırken Propolis Kullanılır Mı?

Kemoterapi alırken propolis alınmasında herhangi bir sakınca görülmemektedir. Bu süreçte rastgele kendi belirlediğiniz limitlerle alım yapmanız, vücut sağlığınız açısından son derece sakıncalı kabul edilmektedir. Buna engel olmak için konuyla ilgili muhakkak doktorunuzun fikrini almış olmanız gerekmektedir.

Birçok hasta propolisle kanseri yenenler başlığını okuduktan sonra kontrolsüzce propolis tüketimine başlamaktadır. Bu durum, kemoterapi sürecinin zor geçmesine ve yan etkilerin fazla propolis nedeniyle sorun teşkil etmesine sebebiyet vermektedir.

Propolis kemoterapi alırken doğru dozlarda ve etkili zamanlarda kullanılmalıdır. Ancak bu sayede istenilen sonuca ulaşılacaktır.

Kemoterapi Alırken Propolis Kullanımının Faydaları

  • Propolisin faydaları söz konusu olduğunda dikkatinizi çeken ilk unsur tüm kanser türleriyle savaşacak içeriğe sahip olmasıdır.
  • Kemoterapi ilaçları ile küçültülmeye çalışılan tümörler ya da azaltılmaya çalışılan kanserli hücre sayıları, propolis desteği ile çok daha hızlı gerçekleşmektedir.
  • Kemoterapi ilaçlarının verilme nedenlerinden biri olan direnç kırma, propolis sayesinde daha kolay sağlanmaktadır.
  • Hızla büyüyen ve sayısı artan kanserli hücrelerin diğer dokulara ve organlara yayılması, kemoterapi sürecinde alınan propolis ile azaltılmaktadır.

Kemoterapi Alırken Propolis Kullanmak Başarı Şansını Arttırır mı?

Kemoterapi sürecine başlarken birçok hastanın aklında aynı sorular yer almaktadır. Başarılı olabilecek miyim, kanseri yenebilecek miyim bu sorular arasından en sık sorulanlardır. Kemoterapiye başladıktan sonraysa yan etkiler ile başarısız olunduğu izlenimleri, hastanın kötü hissetmesine sebebiyet vermektedir.

Propolis kullandığınızda, kemoterapi sürecinin başarı şansının daha yüksek olduğunu görebilirsiniz. Kısa süre içerisinde tahlil sonuçlarınızda gözle görülebilir bir farklılık dikkatinizi çekebilir. Bu sebeple araştırmalar, propolis kullanımının kemoterapi sürecinde desteklenmesi gerektiği sonucunu vermektedir.

Kemoterapi Alırken Propolis Kullanmak Direnci Arttırır mı?

Kemoterapi dönemi, zor bir dönemdir. Hem fizyolojik hem de psikolojik savaşın verildiği önemi bir süreçtir. Bu süreci sağlıklı şekilde geçirebilmekse bağışıklığı güçlendirme yolundan geçmektedir.

Neredeyse tüm basit hastalıklara açık hale gelen vücut, kemoterapi ilaçları nedeniyle zayıf düşmektedir. Bu zayıflığı engellemek ve bağışıklık sisteminin daha güçlü olmasını sağlamak için propolis kullanmak gerekmektedir.

Propolisle vücudun direnci artacak ve kemoterapinin neden olduğu güçsüzlük, enerji kaybı kapatılacaktır. Kişi kendini daha güçlü, zinde ve pozitif hissedecektir.

Kemoterapi Alırken Propolis Kullanmak Yan Etkileri Azaltır mı?

Kemoterapi süreci, kişiye göre sonuç veren bir süreçtir. Bazıları için çok zor geçen bu dönem bazıları için daha hafif geçebilmektedir. Süreci kolaylaştırmak ve hastanın daha iyi hissetmesini sağlamak için doktor onayından geçen propolis kullanmak önemlidir.

Özellikle yan etkilerin yoğun şekilde kendini gösterdiği bu dönemde, propolis kullanımıyla sürecin daha sağlıklı ilerlemesi mümkün olmaktadır.

Kemoterapi ilaçları ağrı ve acıya neden olan ilaçlardır. Herkeste farklı olan bu sonuçlar, propolis tüketildiğinde yavaşlatılmaktadır. Vücudun direnme gücü arttığı için dayanıklılık da paralel olarak artış göstermektedir. Dolayısıyla yan etkilerin kişiyi daha bitkin düşürmesi söz konusu olmamaktadır.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Kemoterapi Alırken Süt İçilir mi?

Kemoterapi Alırken Süt İçilir mi?

Kemoterapi alırken süt içilir mi, hangi besinlerin tüketilmesi daha sağlıklı olur soruları sıkça merak edilmektedir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir